Nowoczesne lampy do stylowego wnętrza — jak wybrać?

Wybór oświetlenia ma bardzo duże znaczenie w dekorowaniu wnętrz. Dobrze dopasowane, nowoczesne lampy mogą być doskonałą ozdobą, która świetnie sprawdzi się we współczesnych aranżacjach. Jakie są aktualne trendy w tym zakresie? Jak dopasować nowoczesne oświetlenie do wnętrza?

Proste formy, stonowane barwy, takie jak uniwersalna biel, przestrzenność i brak zbędnych zdobień — to określenia doskonale opisujące minimalistyczne i nowoczesne wnętrza. Nic dziwnego, że z roku na rok grono zwolenników takiego stylu rośnie. W mieszkaniach urządzonych w ten sposób można odnaleźć prawdziwą harmonię. Brak chaosu to coś, co jest nam w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne.

Urządzanie domu w stylu nowoczesnym to nie lada wyzwanie. W takich wnętrzach bardzo ważną funkcję dekoracyjną pełni światło. Sprawdźmy więc, jak wybrać odpowiednie oświetlenie, będące idealnym uzupełnieniem stylu modernistycznego.

Fokus na oświetlenie — lampy wiszące do salonu i jadalni

Pokój dzienny, często połączony też z jadalnią, to centralne miejsce każdego domu i mieszkania. Tutaj oświetlenie powinno stanowić jeden z głównych punktów dekoracyjnych. Dlatego też najlepiej sprawdzą się tu na nowoczesne lampy wiszące. Będą doskonale się prezentować, a przy tym zapewnią doskonałe rozproszenie światła po całym pomieszczeniu.

Idealnym wyborem do nowoczesnego salonu będą lampy markslojd. Ich stylistyka jest bardzo minimalistyczna, a wśród modeli znajdziemy wiele inspirowanych surowym stylem industrialnym, na przykład lampy z odsłoniętym źródłem światła. Taka lampa wisząca sprawi, że wnętrze stanie się modne i szalenie stylowe.

Użycie lamp wiszących sprawdza się, jeśli szukamy głównego oświetlenia. Jako dodatkowe źródło światła w salonie warto wybrać natomiast lampy podłogowe lub na przykład kinkiet gipsowy.

Nowoczesne oświetlenie do sypialni — jakie lampy sprawdzą się najlepiej?

Sypialnia to miejsce wypoczynku i wyciszenia. Z tego też powodu wybór odpowiedniego oświetlenia ma tu szczególne znaczenie. Prócz samej stylistyki powinniśmy zwrócić uwagę także kwestie praktyczne oraz barwę światła. Najlepiej, jeśli ta ostatnia będzie dość ciepła i niezbyt intensywna. Takie żarówki są bowiem łagodne dla oczu i doskonale ”przygotowują” nas do snu. Jeśli chodzi natomiast o funkcjonalność, warto postawić na lampy nowoczesne z opcją zdalnego sterowania. Dzięki temu nie będziemy musieli wstawać z łóżka, aby zgasić światło przed zaśnięciem. Duży wybór takich modeli znajdziemy na kolory-swiatla.pl.