Wnętrza i przestrzenie mieszkalne inspirowane stylem retro nieco powróciły w ciągu ostatniego roku. Odważne kolory, takie jak fiolet i purpura, są okrzyknięte najgorętszymi kolorami 2021 roku, a złote i srebrne akcenty pojawiają się w najważniejszych trendach wystroju wnętrz w nadchodzącym roku. Podczas gdy najczęściej nowocześni właściciele domów wydają się relegować style vintage i wzory retro do kuchni, nadszedł czas, aby pomyśleć poza tym, co oczywiste. Szykowny i modny, prosty wystrój retro może często zrobić wielką różnicę w atmosferze każdej przestrzeni życiowej.

Postaw na oryginalne zestawienia!

Wejście w styl retro nie oznacza, że musisz przesadzić z jaskrawymi kolorami i żywymi wzorami. Zamiast decydować się na całkowicie retro temat, bardziej innowacyjnym stylem jest wprowadzenie chłodnych krzeseł, kominka, wzorzystych dywanów lub wybranych elementów retro, które wzmocnią istniejący współczesny styl Twojego domu. Oto kilka wspaniałych, inspirujących porad, które pomogą Ci obrać właściwy kierunek.

Pamiętaj także o oświetleniu – lampy gabinetowe i lampka nocna kryształki to doskonały wybór!

Najczęściej retro pomysły projektowe łączą się z śmiałymi kolorami, zawiłymi wzorami i ogólnym projektem, który jest bardziej na topie niż niedopowiedziany. Całkowicie retro-inspirowany pokój dzienny może być trochę przytłaczający, ale w tym tkwi jego piękno!

Stoły boczne, szafki i błyskotliwe żyrandole są również wspaniałym sposobem na dodanie stylu retro do salonu. Wystarczy połączyć te wybrane elementy wyposażenia z odpowiednimi poduszkami i dywanem, a otrzymasz zabawną, modną przestrzeń, która nadaje właściwy ton reszcie domu. Jeśli chodzi o kolorowy design, lata 60. i 70. oferują nieskończoną inspirację…

Współczesność i Retro!

Aranżacja wnętrz w domu i w kawiarniach w stylu retro, to od pewnego czasu popularny światowy trend. Poszukiwanie ukrytych skarbów w piwnicach babć i dziadków, ciekawy design połączony z nostalgią za nieco bardziej romantycznymi czasami dzieciństwa, to główni „sprawcy” wszystkiego, co bardziej aktywnie rozwija się i praktykuje dekorowanie w stylu retro. Nic dziwnego, że wraz z rozwojem trendu, coraz częściej pojawiają się sklepy retro i antykwariaty z retro meblami i dekoracjami.

Pokój dzienny jest odpowiedni do wystawienia swoich małych retro fortun. Wnętrza urządzone w stylu retro to często mieszanka dekoracji i mebli z lat 50-tych do 70-tych lub 80-tych. Kluczowe kolory to te, które są dynamiczne, odważniejsze odcienie czerwieni, niebieskiego, pomarańczowego, fioletu, różu i srebra, są ważne, aby wejść w żywą atmosferę lat 60. i 70. Inną opcją jest pójście z monochromatycznych tonów jako czarny lub biały, który również był popularną opcją we wnętrzach tego okresu. Efekt kolorów zwiększa szalone projekty żyrandoli i mebli, a także ciekawe wzory kolorowych tapet. Meble retro z łatwością można łączyć z wszystkimi innymi stylami, a przy tym nie wydają się natrętne. Jeśli uważasz się za trochę starszą duszę, lubisz seriale i filmy w tematyce retro, teraz jest czas, aby udać się na poszukiwanie ukrytych retro fortun w piwnicach i wprowadzić trochę retro nastroju do wnętrza salonu.