Zakup własnego mieszkania lub domu to ogromna odpowiedzialność. Chodzi bowiem o koszta, które związane są z tym tematem. W grę wchodzi kredyt hipoteczny, który będzie spłacany przez następnych kilkanaście lat lub znacznie dłużej. Chociażby z tego względu należy z odpowiednią dozą ostrożności podejść do zakupu mieszkania. Należy sprawdzić możliwości oferowane przez deweloperów, którzy tworzą nowe osiedla bloków i domów jednorodzinnych.

Mieszkania od dewelopera

Rynek nieruchomości to ogromna ilość ofert, które pochodzą z rynku wtórnego i pierwotnego. Mówi się, że to ta pierwsza opcja jest najkorzystniejsza ze względu na ceny. Nie oznacza to jednak skreślenia od razu wszystkich ofert pochodzących z rynku pierwotnego. Z miejsca, gdzie można znaleźć wiele ciekawych ogłoszeń dotyczących nowego budownictwa, które zbudowane jest zgodnie z obowiązującymi, europejskimi standardami. Mieszkania na sprzedaż w Lublinie od dewelopera można m.in. znaleźć na stronie https://www.domlublin.pl/.

Domy na sprzedaż w Lublinie z rynku pierwotnego można kupić od dewelopera, czyli od firmy, która zajmuje się prowadzeniem inwestycji budowlanych, aby w przyszłości prawa własności móc przenieść na nowego właściciela. Tego typu nieruchomości cieszą się aktualnie dużą popularnością.

Bezpieczny zakup mieszkania od dewelopera

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, na pierwszym miejscu należy wspomnieć bezpieczeństwo.

Kupujący mieszkanie w Lublinie lub dom może być pewny tego, że ochronę prawną gwarantuje mu ustawa. Każdy deweloper musi działać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, które dokładnie opisane są w ustawie z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, prosto od dewelopera, można być pewnym tego, że:

  • zabezpieczone są środki ochrony wypłat;
  • określone są dokładnie obowiązki dewelopera z jakich musi on wywiązać się w stosunku do klienta;
  • dokładne zapisy, które powinny znaleźć się w umowie deweloperskiej;
  • zasady postępowania na wypadek ogłoszenia upadłości przez dewelopera.

Jak więc widać, każdy inwestor może być pewny bezpieczeństwa zawieranej transakcji, dzięki czemu nie trzeba obawiać się utraty środków finansowych lub też niepozyskania nieruchomości. Niezależnie od tego czy chodzi o dom/mieszkanie dla siebie, czy też to, które będzie przeznaczone do dalszego wynajmu.

Korzyści zakupu mieszkania od dewelopera

Okazuje się, że osoby, które chcą kupić mieszkanie od dewelopera, w oczach banku są bardziej wiarygodne. W ten sposób kupno mieszkania będzie zdecydowanie łatwiejsze. Na decyzję o otrzymaniu kredytu hipotecznego wpływ ma wiele czynników. Współpraca z deweloperem jest dodatkowym atutem, który przemawia za tym, aby inwestor mógł otrzymać dodatkowe środki finansowe.

Mieszkania od dewelopera mają większą wartość rynkową. Jest to cenna informacja dla tych wszystkich osób, które myślą o tym, aby w przyszłości samodzielnie taką nieruchomość sprzedać. W ten sposób będzie można więcej zarobić, jeżeli dokona się porównania w stosunku do rynku wtórnego.

Nieruchomości od dewelopera to także rękojmia i gwarancja, które trwają aż pięć lat. Jeżeli w tym czasie pojawią się usterki, które wynikają z nieprawidłowego działania dewelopera, będzie on zmuszony do ich usunięcia na swój koszt. W wielu przypadkach jest to ogromna ulga dla inwestorów, którzy w tym przypadku nie muszą przejmować się kosztami.

Zakup nowej nieruchomości z rynku deweloperskiego to dobre rozwiązanie dla potencjalnych nabywców.