Nazwa tych konstrukcji okiennych i drzwiowych pochodzi od unikalnego mechanizmu służącego do otwierania i zamykania.

Mechanizm ten umożliwia otwieranie drzwi i okien bez ich rozwierania. Pozwala to zaoszczędzić przestrzeń wewnątrz pomieszczenia.

Pozwala na pozostawianie dużych skrzydeł w stanie otwartym, bez obawy o nadmierne zwisanie i deformację, co może prowadzić do trudności przy zamykaniu.

Drzwi tarasowe przesuwne zapewniają bezpieczne zamykanie i uszczelnianie otworu okiennego lub drzwiowego.

Okna i drzwi mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium, drewna i materiałów kompozytowych.

Okna – drewno nie zawsze lepsze

Drzwi tarasowe slide, na życzenie klienta mogą mieć kolor wybrany z dostępnego wzornika producenta.

Również produkty aluminiowe są malowane na kolor według palety dostępnych kolorów.

Kolor okien i drzwi z drewna nanoszony jest poprzez malowanie drewna, z którego są wykonane. Może jednak zachować naturalny kolor i strukturę drewna, chroniony transparentnym lakierem.

Drzwi tarasowe suwane instaluje się w taki sam sposób, jak inne rodzaje okien i drzwi. Oczywiście, podczas instalacji należy wziąć pod uwagę sposób otwierania okien i drzwi.

Okna i drzwi z systemem suwanym doskonale nadają się do montażu we wszystkich typach budynków. Do szklenia balkonów i loggii. Do instalacji w szkle panoramicznym i elewacyjnym, przy oddzielaniu obszarów mieszkalnych, handlowych, technicznych i biurowych. Przeszklone altany, ogrody zimowe i werandy z drzwiami suwanymi wydają się o wiele większe.

Rozsuwane drzwi i okna zapewniają panoramiczny widok i maksymalne nasycenie naturalnym światłem ze względu na większą powierzchnię szklenia w jednostce konstrukcyjnej.

Funkcja uchylania zapewnia skuteczną wentylację pomieszczenia.

Zapewnione jest bezpieczeństwo przez dodatkowe punkty blokujące.