Oświetlenie sufitowe to bardzo ważny element każdego domu. Wybór lampy sufitowej pozwala na organizację przestrzenną źródeł światła w domu i mieszkaniu. Jednak czasami zdarza się, że żyrandole nie wystarczają. Wówczas trzeba pomyśleć o dodatkowych kinkietach lub halogenach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jakie lampy sufitowe wybrać, zapraszamy do lektury naszego artykułu. Znajdziesz w nim wiele cennych porad i praktycznych wskazówek!

1. Oświetlenie sufitowe – co musisz wiedzieć na ten temat?

2. Lampy sufitowe do salonu – jaka będzie najlepsza?

3. Lampa sufitowa – najlepsze źródło światła w sypialni

4. Lampy sufitowe led do łazienki

Oświetlenie sufitowe – co musisz wiedzieć na ten temat?

Oświetlenie sufitowe obecne jest w niemalże każdym domu. Na rynku dostępne są bardzo różne rodzaje lamp. Popularne są lampy wiszące, na przykład w stylu industrialnym. Do łask wracają także żyrandole, które sprawdzają się nie tylko w tradycyjnych wnętrzach, ale także tych utrzymanych w eleganckim stylu glamour. Jednak wybór lampy to nie wszystko. Trzeba zdecydować się także na rodzaj światła. A oto, jakie rodzaje światła wyróżniamy, jeśli chodzi o temperaturę barwową:

  • światło ciepłe,
  • światło zimne,
  • światło neutralne.

Lampy sufitowe do salonu – jaka będzie najlepsza?

Jak wybrać lampę sufitową do salonu? Pewne jest, że to niełatwa decyzja i powinna być odpowiednio przemyślana. Dlaczego? Salon to wizytówka domostwa, miejsce, gdzie przyjmuje się gości oraz spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Warto więc zadbać o klimatyczne oświetlenie. Można zdecydować się na bogato zdobione, barokowe żyrandole lub lampy bardziej nowoczesne. Do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim sprawdzą się proste lampy wiszące, najlepiej drewniane. Ich półprzeźroczyste klosze pięknie rozpraszają światło. Jeśli zależy ci na tym, żeby lampa była jednocześnie elementem dekoracyjnym, dostępny jest duży wybór produktów designerskich. Taka lampa najlepiej sprawdzi się do eklektycznych, nowoczesnych salonów. A jak dodać przytulności wnętrzom? Poza oświetleniem warto zadbać także o odpowiednie dodatki. Świetnie sprawdzą się na przykład różnego rodzaju pledy i koce.

Lampa sufitowa – najlepsze źródło światła w sypialni

Lampy sufitowe sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, także w sypialni. Pozwalają one relatywnie niewielkim kosztem stworzyć klimatyczny, przytulny nastrój, który sprzyja odpoczynkowi. Do pomieszczenia sypialnego sprawdzają się lampy z zamkniętymi kloszami, które generują delikatne, przyciemnione światło. Wiele osób rekomenduje lampy o ciemniejszej barwie. Celem jest stworzenie jak najbardziej przyjemnego środowiska. Warto zadbać także o to, żeby żarówki emitowały ciepłe, a nie zimne światło. Dodatkowo pomieszczenie można doświetlić punktowo, na przykład za pomocą lampek led do czytania.

Lampy sufitowe led do łazienki

Czy lampy sufitowe to dobry pomysł do łazienki? Lampy wiszące są wybierane do łazienki, ale zwykle tej większej. Do małych wnętrz praktyczniejszym rozwiązaniem będą plafony i kinkiety. Tutaj także warto zadbać o kilka źródeł światła, które doświetlą najważniejsze punkty w łazience. Jeśli jednak posiadasz dużą łazienkę, lampa wisząca sprawdzi się doskonale. Nada niesamowitego klimatu i sprawi, że we wnętrzu będzie niezwykle nastrojowo. Na rynku dostępne są różne modele lamp sufitowych, dlatego z łatwością można wybrać idealny produkt, dopasowany do indywidualnych potrzeb.